Skip to content

2007 ROK

Moje szczeniaki skończyły właśnie pierwszy miesiąc życia. Z tej okazji odbyła się sesja zdjęciowa. Indywiduale zdjęcia szczeniąt na stonie "Szczenięta".

 

 

10 października MOON SILVER OVER IZOMER Capra urodziła 3 niebiesko-srebrne szczenaki, 2 pieski i 1 suczke. Poród przebiegał normałnie i bez komplikacji, wszystkie szczenięta są mocne i zdrowe, a Toska jest bardzo troskliwą matką.
Więcej informacji na stronie "Szczenięta"
10 października MOON SILVER OVER IZOMER Capra urodziła 3 niebiesko-srebrne szczenaki, 2 pieski i 1 suczke. Poród przebiegał normałnie i bez komplikacji, wszystkie szczenięta są mocne i zdrowe, a Toska jest bardzo troskliwą matką.
Więcej informacji na stronie "Szczenięta"

 

 

MOON SILVER OVER IZOMER Capra w tym roku była tylko na jednej wystawie w Krakowie, gdzie wygrała klasę championów i zdobyła kolejne CWC. Sędziował włoski sędzia Alberto Cuccillato.
Równocześnie Toska została przebadana genetycznie w kierunku FN ( dziedziczna choroba nerek) z wynikiem Normal . Toska jest zdrowa i nie przekaże tej choroby swoim dzieciom! W sierpniu Toska została pokryta pięknym IntCh, CH.PL. i Lv. resCACIB Poznań07 FILIP Bleper's (HD-A, gen test PRA-Normal).

 

 

W tym roku rozpoczęła karierę wystawową biało złota GOOD LITTLE GHOST Izomer w domu Duszka.

A oto jej osiągnięcia:

01.04. - KWPR Legionowo sędzia Piotr Król doskonała, CWC
06.05. - MWPR Łódź sędzia Barbara Muller doskonała lok.III
11.08. - MWPR Sopot sędzia Elżbieta Sobieszczańska doskonała, CWC, CACIB, BOB
1-2.09. - DRACULA SHOW -Rumunia 3xCAC, 2x res.CACIB
09.09. - Wystawa Klubowa Warszawa sędzia Penny Lester (GB) doskonała lok.II 

 

Przez dłuższy czas nie mogłam uzupełniac informacji na stronie, dlatego teraz muszę to szybko nadrobic. Od maja dużo się wydarzyło w hodowli. GALAKTYKA Izomer była na kilku wystawch, gdzie wywalczyła 2xCACIB oraz spełniła warunki do uzyskania tytułu Champion Polski.

Oto wyniki wystaw:
24.06. - MWPR Kraków sędzia Alberto Cuccillato (I) doskonała, CWC
28.07. - Wystawa Jubileuszow Klubowa Stockerau (A) sędzia Doug Telford (GB) doskonała, res.CACA
29.07. - Europejska Spanieli Stockerau (A) sędzia Pamela Halkett (GB) bardzo dobra
26.08. - MWPR Białystok sędzia M. Wieremiejczyk- Wierzchowska doskonała, CWC, CACIB, BOB
09.09. - Wystawa Klubowa Warszawa sędzia Penny Lester (GB) doskonała, CWC
29.09. - MWPR Wrocław sędzia Ewa Szeliga-Szeremeta doskonała, CWC, CACIB
07.10. - KWPR Rybnik sędzia Maciej Wytyk doskonała, CWC

 

Następne występy Gali na wystawach planujemy w roku 2008.

 

 

3 maja na MWPR w Łodzi GALA wywalczyła kolejne CWC, tym razem u Barbary Muller ze Szwajcarii.

 

 

28 kwietnia na MWPR w Opolu GALA zdobyła kolejne CWC. Sędziował J.M.Hansen z Danii.

  

21 kwietnia odbyły się w Przylasku Rusieckim pod Krakowem Próby Polowe dla Psów Myśliwskich. Psy były oceniane według nowego regulaminu, w konkurencji dla płochaczy nie mogły startować retrievery. Pogoda zdecydowanie utrudniała pierwszą konkurencję, czyli próbę wody - było przeraźliwie zimno i psy nie miały szczególnej ochoty na pływanie. Mimo to GALA spisała sie bardzo dzielnie i jako jedna z nielicznych zaliczyła wodę na 5. Praca w polu okazała się już znacznie łatwiejsza, bieganie i buszowanie w zaroślach i wysokich trawach to jej żywioł, szczególnie, gdy można jeszcze wypłoszyć jakąś zwierzynę. W ostateczności GALA uplasowała się na II lokacie zdobywając 115 pkt na 120 możliwych. Bawiłyśmy się świetnie.

 

 

Tydzień później, 17 marca na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Katowicach, startując jeszcze w klasie młodzieży, w pięknym stylu zdobyła tytuł Zwycięzca Młodzieży oraz Najlepszy Junior w Rasie. Tym samym spełniła warunki do uzyskania tytułu Młodzieżowy Champion Polski. Sędziował Cristian Vantu z Rumunii.

 

 

11 marca 2007 na wystawie w Jarosławiu Gala zainaugurowała nowy sezon wystawowy zdobywając swoje pierwsze CWC, NDSwR, BOB, oraz III miejcse w Grupie VIII. Sedziowała Ewa Szeliga-Szeremeta (Pl).

 

 

19 lutego Gala została prześwietlona w kierunku dysplazji stawów biodrowych. Jej wynik to HD-A ( zdrowa ). A oto jej stawy biodrowe :)

 

 

4 lutego odbyły się w Krakowie badania oczu i serca, przeprowadzone przez lekarzy specjalistów Magdalenę i Jacka Garncarz. Obie moje dziewczynki przy tej okazji zostały przebadane, Gala na serce, a Toska na oczy i obie otrzymały certyfikaty. Są zdrowe :)

 

 

W połowie stycznia odwiedziła nas GROTESKA, która na stałe mieszka w Niemczech. Spotkanie było bardzo miłe i zaowocowało serią rodzinnych zdjęć. Pozdrowienia dla wspaniałych właścicieli Ireny i Jaksa.

 

 

Miłe informacje z Austrii. GASPAR Izomer przebadany w kierunku dysplazjii z wynikiem HD-A. Gratulacje dla właścicieli!

 

 

Zima w tym roku nie bardzo dopisuje. Nie ma śniegu ani mrozu, za to jest słońce i piękna pogoda, w sam raz na polowanie z cockerami. Gala w tym sezonie łowieckim zaliczyła pierwsze pole. Toska, jako doświadczona w tym zakresie chetnie się przed córką popisywała, a mnie udało się zrobić klika ładnych fotek.