Skip to content

O nas

Witam! Nazywam się Bożena Banasiewicz i mieszkam wraz z moimi cockerami w Krakowie.

Moja przygoda z psami zaczęła się w roku 1982, kiedy to urodził się mój pierwszy pies, angielski cocker spaniel GAFI Cicha Woda. Był moim wymarzonym, wyczekanym, najwspanialszym przyjacielem, który wniósł mnóstwo radości w moje życie.

GAFI był moim nauczycielem. To on nauczył mnie wszystkiego, co powinnam wiedzieć o psach, o ich mowie, o porozumiewaniu się, o szkoleniu, o pielęgnacji, żywieniu i o rasie. Z nim stawiałam swoje pierwsze kroki na ringach wystawowych w czasach, gdy rasa ta była jedną z najbardziej popularnych w Polsce. Z Gafim chodziłam na swoje pierwsze szkolenia, a efektem tego były zdane egzaminy PT I , PT II, PT III. GAFI był z nami 16 wspaniałych lat.

Następna była w naszym domu córka Gafiego PSTRA PSOTA Zwierzynieckie Włóczki. Przybyła w 1991 roku, gdy Gafi miał 8 lat. Była żeńskim odbiciem swojego ojca, razem wyglądali wspaniale. Swoim cudownym, ciepłym, radosnym charakterem zniewoliła całą naszą rodzinę. Była mądra, łagodna, grzeczna, była iskierką, która przez ponad 14 lat rozgrzewała nas swoją obecnością.

Psota jako pierwszy mój cocker zdała egzamin na psa użytkowego, a na ringach wystawowych wybiegała sobie tytuł Championa Polski. Urodziła w hodowli 2 mioty, 13 pięknych szczeniąt.

Z drugiego miotu, po Lindridge DARK SHADOW w hodowli pozostała jej córka, niebiesko-srebrna EUREKA Izomer, w domu Eka.

Eka z powodzeniem startowała na ringach wystawowych, zdobywając Championaty 3 krajów, a do tytułu Interchampion zabrakło jej tylko czasu między CACIB-ami. Ze względu na dziedziczną chorobę oczu Eka nigdy nie miała szczeniąt.

Dla utrzymania ciągłości hodowli wzięłam od koleżanki Arlety Kmity suczkę z zupełnie obcej linii hodowlanej. MOON SILVER OVER IZOMER Capra, a w domu Toska okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Sprawdziła się jako suka użytkowa, wystawowa i hodowlana. Jest aktualnie jedynym cockerem w Polsce, który równocześnie poluje i zdobywa najwyższe laury na wystawach.

W listopadzie 2005 Toska urodziła swój pierwszy miot, 6 pięknych, zdrowych szczeniąt. Z tego miotu w hodowli pozostała doskonale zapowiadająca się GALAKTYKA Izomer, która mam nadzieję pójdzie w ślady swojej matki i przyniesie mi wiele radości i satysfakcji.